Name Graduation Year Year Inducted
O. Ronald Lippitt 1936 1966
Harold Amos 1941 1966
H. Harrison Clarke 1925 1967
Richard L. Burt 1938 1967
George H. Grover 1935 1968
E. Parker Johnson 1938 1968
William A. Howes 1939 1969
Edward J. Keyes, jr. 1943 1969
Thomas K. Cureton, Jr. 1929 1970
Hugh A. Noble 1938 1970
Francis J. Moench 1920 1971
Benjamin Hargrave 1941 1971
Enrique C. Aguirre 1915 1972
Max H. Andrews 1944 1972
Gunsun Hoh 1923 1973
Charles F. Weckwerth 1931 1973
Robert H. Atkinson 1939 1973
Roscoe C. Brown 1943 1973
Norman C. Keith 1936 1974
Edward S. Steitz G, 1948 1974
Jose G. Cervantes 1950 1974
Thomas F. Johnson 1940 1975
Thomas C. Best 1943 1975
Khwaja S. Ahmed 1954 1975
Herman N. Nelson 1930 1976
Alber Wollenberger 1939 1976
Dale B. Lake 1949 1976
H. Hubert Wilson 1932 1977
Lloyd C. Arnold 1949 1977
Ann M. Briley 1959 1977
George W. Garniss 1914 1978
Herbert P. Almgren 1938 1978
Benjamin Ricci 1949 1978
Guido Graziani 1922 1979
Candido C. Bartolome 1929 1979
Ferenc Hepp 1935 1980
Matthew G. Maetozo 1951 1980
Carlton B. Greider 1938 1981
Robert M. Pate 1944 1981
Karl H. Oermann 1938 1982
Otis E. Finley, Jr. 1950 1982
Howard E. Thompson 1938 1983
Walter F. Ersing 1954 1983
Ralph A. Piper 1928 1984
Daniel F. Riva 1940 1984
Donald I. Minnegan 1927 1985
David M. Boswell 1958 1985
Seward C. Staley 1917 1986
Edward j. Shea 1941 1986
Joyce A. Wise 1975 1986
Stephen M. Bresett 1952 1987
Jean C. Kraemer 1954 1987
Mark S. Randall 1933 1988
Louis J. Segalla 1941 1988
Richard B. Brooks 1930 1989
Robert J. Winglass 1957 1989
William W. Moore 1941 1990
John J. Wydro 1941 1990
Alexander Melleby 1952 1990
Alden H. Burnham 1948 1991
Donald G. Spencer 1950 1991
Thomas R. Bedecki G, 1954 1991
Sundaram Srivatsan G, 1956 1992
Charles J. Casserly 1971 1992
Nancy E. Gary 1958 1993
Richard L. Bruno 1977 1993
Alan C. Moore 1950 1994
David M. Auxter 1951 1994
Samuel E. Molind 1962 1995
Donald S. Broas 1963 1995
Robert C. Hawkes 1944 1996
John D, Evangelista 1972 1996
Donald J. Grant 1941 1997
David p. Beaver 1957 1997
David H. Clarke 1952 1998
David S. Liederman G, 1958 1998
Howard G. Knuttgen 1952 1999
Mimi Murray 1961 1999
Darlind J. Davis G, 1972 2000
Barry Weinberg 1973 2000
Eugene B. DeFilippo 1972 2001
Partick N. Allen 1984 2001
Margaret C. Locke DPE, 1959 2002
Harold A. Vasvari 1966 2002
Jeffrey Cadorette 1972, G, 1973 2003
Dr. James Frank G, 1956, DPE, 1963 2003
Michael J. Boyle 1981, G, 1982 2004
Stanley F. Battle 1973 2004
Craig P. Shirley 1978 2005
Norman Chambers 1971 2005
Kurt Aschermann 1971 2006
Walter Sargent 1965 2006
Bridget Belgiovine G'1987 2007
Lawrence Locke 1952 G'1953 2007
Judith Ford Baumhauer 1983 2008
Russell Pate 1968 2008
Steven Scott 1972 2009
Thomas Yeager 1972 G'1975 2009
Craig Kelly 1967 2010
Paddi Roland LeShane 1976 2010
John Danielson 1950 2011
Rosemary Shelly Caffarella 1968 2011
Theodore F. "Ted" Patlovich 1950 2012
Robert W. "Bob" Hamill 1964 2012
Phyllis K. Lerner 1971 2013
Peter G. Helie 1972 2013
Carlton S. Sedgeley 1963 2014
Glenn M. Pires 1980 2014
Peter Andruszkiewicz 1980 2015
Karen Frost Cator 1980 2015
Kenneth M. Baldwin 1964 2016
Paul A. Rosenbaum 1964 2016
Bill Holiber 1977 2017
Scott Heaney 1996 2017
David T. Roach 1971, G 1972 2018
Dr. Vaughn A. Allen 1967 2018